داستان این دوره

گالری خاطرات

قبل
بعدی

سرفصل های تخصصی

دوره طراح ساختمان صفر انرژی

مقدمه

 • مفهوم و ضرورت ساختمان انرژی صفر
 • مفهوم انرژی و توان
 • بالانس حرارتی در ساختمان
 • حامل های انرژی در ساختمان
 • برآورد مصرف انرژی در ساختمان
 •  

شناخت اقلیم ها و تاثیر آن بر طراحی ساختمان

 • انواع اقلیم ها
 • معرفی پارامترهای مهم اقلیم در طراحی
 • طراحی مبتنی بر اقلیم
 • آشنایی با نرم افزار Climate Consultant

آشنایی با گواهینامه برچسب انرژی در ساختمان

کاهش مصرف انرژی

 • مفهوم طراحی غیرفعال و روش های پیاده سازی
 • عایق بندی ساختمان

بازیابی انرژی

 • مبدل های حرارتی
 • ذخیره سازی انرژی
 • پمپ های حرارتی و سیستم های تهویه

تولید انرژی

 • مروری بر فناوری های تولید انرژی
 • فناوری های خورشیدی
 • فناوری های زیست توده

آموزش مقدماتی نرم افزار Energy Plus

 • آشنایی با نرم افزار
 • ایجاد مدل ساختمانی
 • بارهای داخلی و تهویه مطبوع
 • آسایش حرارتی

آموزش مقدماتی نرم افزار Design Builder

 • آشنایی با نرم افزار
 • آشنایی با ابزارهای طراحی هندسی
 • طراحی مدل پایه هندسی ساختمان
 • تعریف مصالح، بازشوها و سیستم های گرمایش و سرمایش
 • بررسی راهکارهای مختلف کاهش مصرف انرژی در ساختمان
 • شبیه سازی یک ساختمان واقعی مجهز به سیستم خورشیدی

اصول اساسی بهینه سازی انرژی در ساختمان

 • ممیزی انرژی
 • تست نفوذ هوا
 • ترموستات هوشمند
 • پایش انرژی
 • تجهیزات هوشمند

ثبت نام دوره

دوره طراح ساختمان صفر انرژی

با امکان دریافت مدرک گواهی حضور و مدرک آکادمی و سازمان فنی وحرفه ای
تومان 1/900/000 آنلاین
 • ساعت شروع وبینارها: ۱۷ تا۲۰
 • مجموع ساعت اموزشی: ۲۱ساعت
 • تعداد جلسات: ۷جلسه
 • بدون پیشنیاز

ماموریت دوره

استاید با تجربه

تحصیلات دانشگاهی مرتبط و تجربه عملی چندین ساله در حوزه تخصصی در کنار مهارت آموزش و قدرت انتقال مطلب شرط حضور اساتید در دوره های آکادمی است.

مسیر آموزشی منظم

نظم و بهم پیوستگی محتوای آموزشی فاکتور موثر در تسلط شما بر مباحث دوره خواهد بود.

آموزش پروژه محور

تعریف پروژه ی واقعی توسط مربیان و اجرای آن توسط مهارت آموز زیر نظر مربی با هدف ایجاد رزومه ی کاری پس از دوره و تسلط کامل بر سرفصل های آموزشی

منتورشیپ

محیط تعاملی و ارتباط دو طرفه بین مربی و مهارت‌آموز 

دسترسی دائمی

شما با ثبت نام در این دوره به صورت مادام العمر به ویدیوهای دوره دسترسی خواهید داشت.

محتوای عمیق برای بازار کار

تمامی سرفصل های دوره های آموزشی با بررسی دقیق نیاز ها تدوین شده اند و شما با آنچه می آموزید مهارت مورد نیاز جهت رفع نیاز های بازارکار را بدست خواهید آورید.

تمامی سرفصل‌های دوره های آموزشی با بررسی دقیق نیازها تدوین شده اند و شما با آنچه می آموزید مهارت موردنیاز جهت رفع نیازهای بازارکار را بدست خواهید آورد

مدرس دوره

مهندس محمد فلاحی

تحصیلات

کارشناسی ارشد، مهندسی سیستم های انرژی، محیط زیست، 2 سال (1394 تا 1396)، دانشگاه صنعتی شریف، ایران، تهران، فارغ التحصیل

کارشناسی، فیزیک، اتمی مولکولی، 4 سال (1385 تا 1390)، دانشگاه خوارزمی، ایران، کرج، فارغ التحصیل

تجربیات کاری

مدرس دوره طراحی ساختمان های انرژی صفر در آکادمی انرژی های تجدیدپذیر، 7 ماه

استارتاپ خانه هوشمند تِک‌بی، 2 سال و 6 ماه تاکنون، هم بنیانگذار و برنامه نویس، پاره وقت

استارتاپ ایران تاب، 11 ماه، همبنیانگذار و برنامه نویس، تمام وقت

شرکت سولار تابش توان، 6 ماه، طراح سیستم فتوولتائیک و مدرس دوره های آموزشی خورشیدی، پاره وقت

شرکت ویسپاریرون، 8 ماه، طراح سیستم فتوولتائیک و بازاریابی پروژه، پاره وقت

روزنامه شریف، 1 سال، نویسنده و دبیر بخش انرژی و محیط زیست، فارغ التحصیلی از دانشگاه، پاره وقت

شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران، 8 ماه، کارشناس انرژی و طراح سیستم فتوولتائیک، پاره وقت

شرکت مدیا شید پارسه، 8 ماه، برنامه نویسPHP و وردپرس، تمام وقت

نمونه مدرک آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

photo_2022-04-09_17-53-35

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در آزمون‌های استخدامی شرکت‌ها موفق شده و در پروژه‌های حرفه‌ای مشغول به کار شوید.
اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در موسسه‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای کشور را نیز دریافت نمایند.

سوالات متداول

تنها تفاوت دوره های حضوری و غیرحضوری در نحوه برگزاری است، محتوا و سرفصل ها مطابق با روند رشد آکادمی و بررسی نیاز روز بازار ایران و کشورهای پذیرای متخصصین حوزه ی انرژی های پاک به طور مستمر بازبینی و بروزرسانی میشوند و شما در دوره های غیرحضوری محتوای کاملا ارزشمند و به روزی را دریافت می کنید. مدت زمان دوره، تمرینات، پروژه ها و پیگیری ها در دوره غیرحضوری بیشتر هستند تا شما جدی تر و با انگیزه تر دوره را ادامه دهید و همچنین تمامی پروژه های عملی که در دوره های حضوری پیاده سازی می شوند نیز به طور کامل به شما آموزش داده میشوند. همچنین فایل های ضبط شده ی از کلاس های غیر حضوری در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در صورت نیاز به مرور مجدد یا غیبت  در کلاس ، از مطالب دوره عقب نمانید.

باوجود بالابودن تمامی هزینه های دوره غیرحضوری از جمله: هزینه های بالای تامین سرویس های فنی، افزایش حق الزحمه اساتید به علت اختصاص دادن زمان بیشتر، افزایش تعداد پشتیبانان و … آکادمی با در نظر گرفتن شرایط عمومی جامعه، تمامی تلاش خود را در جهت افزایش مستمر کیفیت محتوای آموزشی و معقول نگه داشتن شهریه دوره نموده است. این دوره را نباید با دوره های ویدیویی مقایسه کنید تمامی اهداف ، سرفصل ها، پروژه ها، اساتید و پشتیبانی این دوره متفاوت هستند و شما در صورت همراهی با دوره و تمرین مستمر قطعا میتوانید با اولین درآمد خود ۲ برابر این مبلغ شهریه را کسب کنید.

متاسفانه تصور بسیاری از آکادمی ها از برگزاری دوره های غیرحضوری، فروش حداکثری ویدیو است و سنجش خروجی دوره و بهره وری کارآموزان را در اهداف خود قرار نمیدهند. این درحالیست که هدف اصلی آکادمی ، آموزش تخصصی به گونه ایست که در انتهای دوره بتوانیم ورود حرفه ای کارآموزان به بازار کار ایران و یا مهاجرت کاری را ببینیم و برای دستیابی به این هدف مدام در حال تلاش هستیم تا بستر مناسب برای یادگیری کامل شما را فراهم کنیم و در حین حال سرفصل های آموزشی را منطبق بر این هدف به روز نگه داریم.

آکادمی به طور مستمر با صنعت در ارتباط است، مدام در حال بررسی نیازهای شرکت ها و کارفرمایان میباشد و تمامی اهداف و رویکردهای خود را براساس نیاز بازار کار چیده است. شما در این دوره ها تحت نظر متخصصین حرفه ای که سال ها تجربه عملی دارند آموزش میبینی، سرفصل ها و محتوایی را دریافت می کنید که دقیقا در بازار کار کاربرد دارند و به صورت عملی درگیر پروژه هایی می شوید که در آینده با آنها روبرو خواهید شد.

 

این دوره هیچ گونه پیش نیازی ندارد و صفر تا صد آموزش داده خواهد شد. برای شرکت در این دوره کافیست علاقه و پشتکار و مهارت کار فنی داشته باشید.

شما میتوانید با تخفیف های لحظه ای که در سایت دریافت میکنید ثبت نام خود را انجام دهید تا هم کدتخفیف و هم شانس حضور در دوره را از دست ندهید و اگر پس از آن در کمپین های شبکه های اجتماعی آکادمی انرژی های تجدیدپذیر کد تخفیف بیشتری برنده شدید مابتفاوت مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد. توجه داشته باشید هرکس تنها امکان استفاده از یک کد تخفیف را دارد و کدهای تخفیف باهم جمع نمیشوند.

در صورت انصراف تا یک هفته قبل از تاریخ شروع دوره شهریه ی دوره به صورت کامل عودت داده میشود و تا ۳ روز پیش از شروع دوره آموزشی ۳۵ درصد مبلغ شهریه کسر و مابقی عودت داده میشود و از۳ روز قبل تا تاریخ شروع دوره ۵۰درصد مبلغ شهریه عودت داده میشود. و از تاریخ شروع دوره به بعد دیگر هیچ مبلغی عودت داده نمیشود. امکان انتقال رزرو ثبت نام به دوره ی دیگر فراهم است و انتقال به دوره دیگر ، تنها یکبار و قبل از برگزاری جلسه اول امکان پذیر است.

شما تا ۱۲ ماه پس از اتمام دوره به پنل آموزشی خود و تمامی منابع دوره دسترسی خواهید داشت تا بتوانید هر زمان که نیاز دارید محتوای آموزشی را مرور نمایید.

تمامی دوره های آکادمی انرژی های تجدیدپذیر براساس نیازهای بازارکار تدوین می شوند و بدون پیاده سازی و اجرای پروژه های واقعی در طول دوره، یادگیری به طور کامل انجام نخواهد شد. پس در تمام مسیر آموزشی، کارآموزان با مراحل مختلف و چالش های پروژه درگیر شده و با راهنمایی های استاد دوره، هرآنچه را می آموزند در پروژه عملی میکنند. در انتهای دوره نیز بر اساس این پروژه ها و روند رشد و پیشرفت آن ها ارزیابی خواهند شد و در کارنامه ی نمرات فنی و حرفه ای ثبت خواهد شد، که این پروژه ها با توجه به چالش برانگیز و واقعی بودنشان میتوانند به عنوان اولین نمونه کار در رزومه دانشجویان قرار گیرند.

مدرک اصلی که ما به شما ارائه می کنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در آزمون های استخدامی شرکت ها موفق شده و در پروژه های حرفه ای مشغول به کار شوید. اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در موسسه ای بین المللی و معتبر، کارآموزان توسط آکادمی به عنوان تنها نماینده ی دارای مجوز از سازمان بین المللی کار (International Labor Organization یا ILO) و سازمان فنی و حرفه ای در ایران، طی دو مرحله آزمون تئوری و عملی ارزیابی می شوند و پس از کسب نمره ی قبولی در دو آزمون، گواهی مهارت شغلی بین المللی توسط سازمان فنی و حرفه ای صادر میگردد که معتبرترین مدرک فنی در کشور ایران و همچنین معتبر در۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد جهت مهاجرت کاری میباشد. این مدرک توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر میشود و معادل مدرک کارشناسی ارشد صادره از وزارت علوم میباشد. علاوه بر گواهی مهارت شغلی سازمان فنی و حرفه ای، مدرک نمره دار آکادمی انرژی های تجدیدپذیر را نیز دریافت می کنید که این مدرک دارای کد رهگیری و QRcode جهت استعلام اعتبار میباشد. این مدرک به زبان انگلیسی می باشد و برای ثبت در رزومه و اپلای در شرکت های داخل کشور کاملا معتبر است.

در دوره های حضوری جهت عدم افت کیفیت آموزش و پشتیبانی، ظرفیت محدود و تا حداکثر ۱۵ نفر (در کارگاه های عملی به گروه های ۵نفره تقسیم خواهید شد) و ظرفیت دوره های غیر حضوری حداکثر ۲۵ نفر خواهد بود.

ثبت نام از طریق سایت Iranrea.com

ثبت نام از طریق واتس اپ : ۰۹۹۰۱۵۵۲۹۲۶

ثبت نام از طریق دایرکت اینستاگرام @iranrea

تماس تلفنی با شماره های: ۰۹۹۰۱۵۵۲۹۲۶ و ۰۲۱۸۸۹۴۶۲۱۷

جهت دریافت هرگونه مشاوره نیز میتوانید در شبکه های اجتماعی و همینطور با شماره تماس های مجموعه با پشتیبانان آکادمی انرژی های تجدیدپذیر در ارتباط باشید.

همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰ پاسخگوی شما هستیم.

بیشتر بدانید

معرفی تفصیلی دوره طراحی ساختمان انرژی صفر

دوره طراحی ساختمان انرژی صفر دوره ای شامل مباحث نظری و عملی در حوزه انرژی در ساختمان وطراحی ساختمان های بهره ور از نظر انرژی و ساختمان های انرژی صفر است. در این دوره با نرم افزارهای مختلفی شامل Climate Consultant، Energy Plus، Design Builder و PVsyst آموزش داده می شوند و مدت زمان دوره 21 ساعت در مدت 7 روز است.در این دوره ابتدا در بخش مقدمه تصویر بزرگی از چالش های پیش روی کره زمین در نتیجه فعالیت های انسانی ترسیم می شود و در ادامه آن جایگاه بخش ساختمان در این تاثیرات دیده می شود. در واقع با ترسیم کردن این تصویر ضرورت پرداختن به مبحث انرژی در ساختمان کاملا روشن می شود.در ادامه در فصل دوم با عنوان انرژی و توان مفاهیم نظری در این حوزه بیان می شود و در قالب یک ویدئو جالب و تاثیرگذار سیستم انرژی یک ساختمان توصیف می شود.در فصل سوم به مبحث تعادل حرارتی در ساختمان پرداخته می شود و انواع ورودی های انرژی به ساختمان و اتلافات انرژی صورت گرفته در ساختمان در فصول مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.در فصل چهار به طراحی مبتنی بر اقلیم پرداخته می شود زیرا اقلیم یکی از مهمترین متغیرهای تاثیرگذاردر مصرف انرژی یک ساختمان است و توجه به آن در مرحله طراحی ضروری است.در فصل بعدی یعنی فصل پنجم مفهوم سایکرومتری (Psychrometry) مطرح می شود که علمی از شاخه مکانیک است که به بررسی مشخصات فیزیکی هوا مثل دما، رطوبت، آنتالپی و … می پردازد. با یادگیری سایکرومتری و به کمک نرم افزار Climate Consultant می توان استراتژی های غیرفعال و فعال انرژیدر ساختمان را برای هر اقلیمی مشخص کرد.در فصل ششم به بررسی گواهینامه برچسب انرژی در ساختمان و تعاریف مربوط به آن و کاربردهایشپرداخته می شود.در فصل های هفت، هشت و نه به ترتیب به سه اصل اساسی در ساختمان های انرژی صفر یعنی کاهش مصرف انرژی، بازاستفاده از انرژی و تولید انرژی پرداخته می شود که در بخش تولید انرژی تمرکز برمفهوم تجدیدپذیری و فناوری های مختلفی خورشیدی پرداخته می شود. مفاهیم نظری تقریبا 40% زمان دوره را به خود اختصاص می دهند.پس از آشنایی با این مفاهیم نوبت به کار با نرم افزارهای تخصصی انرژی می رسد. ابتدا طی یک جلسه نرم افزار Energy Plus معرفی می شود و یک تمرین عملی از شبیه سازی انرژی در ساختمان انجام می شود.سپس با دانش به دست آمده از این بخش، معرفی و کار با نرم افزار Design Builder آغاز می شود. لازمبه ذکر است که موتور محاسباتی این نرم افزار همان Energy Plus است بنابراین تسلط اولیه بر نرم افزارEnergy Plus برای کار با Design Builder ضروری است. نرم افزار Design Builder که دارایابزارهای گرافیکی زیادی است برای شبیه سازی هندسی ساختمان و تعریف اجزاء جدارها و بازشوها وسیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان و همچنین سیستم های تولید انرژی مورد استفاده قرار می گیرد.تقریبا سه روز از دوره به کار با نرم افزار Design Builder پرداخته می شود و طراحی یک ساختمان صفر انرژی از صفر تا صد طراحی، شبیه سازی و تحلیل نتایج انجام می شود. همچنین در این دوره به معرفی پروژه های مختلف داخلی و بین المللی ساختمان های انرژی صفر در قالب ویدئوهای جذاب و سپس ارزیابی دقیق فنی این ساختمان ها پرداخته می شود.در نهایت در قالب ارائه ای کوتاه به پنج اصل اساسی بهینه سازی انرژی در ساختمان شامل ممیزی انرژی،تست نفوذ هوا، ترموستات های هوشمند، پایش مصرف انرژی در ساختمان و بهره گیری از تجهیزات هوشمند ساختمان پرداخته می شود.پس از پایان دوره، با یک آزمون تئوری و یک پروژه عملی کار با نرم افزار Design Builder میزان یادگیری دانشجویان از دوره ارزیابی خواهد شد.

آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

برای یک متخصص همیشه کار هست...

صفحه اصلی    دوره ها   ارتباط با مجموعه  

 آدرس :تهران،منطقه نیاوران،محله کاشانک،انتهای خیابان صبوری،پارک نیلوفر،آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

تلفن :02188946217

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استادامه خرید