داستان این دوره

گالری خاطرات

قبل
بعدی

دوره نصاب پنل خورشیدی

سرفصل های تخصصی

۱.آموزش تئوری انواع پنل و کاربردهای آنها

۲.آموزش تئوری انواع اینورتر و کاربردهای آنها

۳.نحوه محاسبات دستی یک نیروگاه متصل به شبکه

۴.نحوه محاسبات دستی یک نیروگاه منفصل از شبکه

۵.آموزش نحوه برداشت اطلاعات اولیه جهت طراحی سامانه خورشیدی

۶.آموزش نصب سامانه خورشیدی

۷.آموزش نحوه اجرای چاه ارت

۸.آموزش نصب استراکچر

در این روز کارآموزان نحوه نصب دو مدل استراکچر متفاوت را فرا میگیرند.

۹.آموزش نصب پنل خورشیدی

۱۰.آموزش نحوه انجام استرینگ بندی

۱۱.آموزش نحوه نصب یک سیستم منفصل از شبکه 12، 24 و 48 ولتی

۱۲.آموزش نحوه نصب یک سیستم متصل به شبکه 1.5 کیلوواتی

ثبت نام دوره

دوره نصاب پنل خورشیدی

با امکان دریافت مدرک گواهی حضور و مدرک آکادمی و سازمان فنی وحرفه ای
تومان 2/900/000 حضوری
  • ساعت شروع وبینارها: ۸ تا۱۴
  • مجموع ساعت اموزشی: ۱۸ساعت
  • تعداد جلسات: ۳جلسه
  • پیشنیاز: طراحی سیستم های فتوولتائیک

مأموریت دوره

اساتید با تجربه

تحصیلات دانشگاهی مرتبط و تجربه عملی چندین ساله در حوزه تخصصی در کنار مهارت آموزش و قدرت انتقال مطلب شرط حضور اساتید در دوره های آکادمی است.

مسیر آموزشی منظم

 نظم و بهم پیوستگی محتوای آموزشی فاکتور موثر در تسلط شما بر مباحث دوره خواهد بود.

منتورشیپ

محیط تعاملی و ارتباط دو طرفه بین مربی و مهارت‌آموز 

آموزش پروژه محور

تعریف پروژه ی واقعی توسط مربیان و اجرای آن توسط مهارت آموز زیر نظر مربی با هدف ایجاد رزومه ی کاری پس از دوره و تسلط کامل بر سرفصل های آموزشی.

 

دسترسی دائمی

شما با ثبت نام در این دوره به صورت مادام العمر به ویدیوهای دوره دسترسی خواهید داشت.

محتوای عمیق برای ورود بازار کار

تمامی سرفصل‌های دوره های آموزشی با بررسی دقیق نیازهای صنعت و کارفرمایان، تدوین شده اند و شما با آنچه می آموزید مهارت موردنیاز جهت رفع نیازهای بازارکار را بدست خواهید آورد.

مدرس دوره

مهندس علی سریانی

به عنوان شخصی که از روی علاقه و بصورت حرفه ای در زمینه تحقیق و پژوهش در زمینه های علمی فعالیت می کنم. بسیار علاقه مند هستم تا تخصص و انگیزه خود را با تیم معظم شما به اشتراک بگذارم.

چند ویژگی بارز من که می تواند در پیشبرد اهداف سازمانی شما مفید باشد، روحیه بالای کار تیمی و توان حله مسئله اینجانب است. شخصیت خود انگیخته و پویا به همراه سخت کوشی تاکنون در موفقیت های حرفه ای من بسیار موثر بوده است. همچنین عامل مهمی که توان مضاعفی در این زمینه به من می دهد، علاقه مندی بالای من به حوزه تحقیقات و محیط زیست می باشد تا بتوانم گامی هرچند کوچک در زمینه رشد و توسعه کشور عزیزم ایران برداشته باشم.

کارشناسی ارشد مهندسي انرژی های تجدید پذیر گرایش انرژی های تجدید پذیر 1389 تا 1392

دانشگاه دانشگاه علوم تحقیقات 1384 تا 1389

کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات

دانشگاه دانشگاه تهران جنوب 1389 تا 1392

کارشناسی ارشد مهندسي انرژی های تجدید پذیر گرایش انرژی های تجدید پذیر

دانشگاه دانشگاه علوم تحقیقات 1384 تا 1389

کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات

دانشگاه دانشگاه تهران جنوب

004 (2)-min

نمونه مدرک آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

photo_2022-04-09_17-53-35

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در آزمون‌های استخدامی شرکت‌ها موفق شده و در پروژه‌های حرفه‌ای مشغول به کار شوید.
اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در موسسه‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک معتبر سازملن فنی و حرفه ای کشور را نیز دریافت نمایند.

سوالات متداول

تنها تفاوت دوره های حضوری و غیرحضوری در نحوه برگزاری است، محتوا و سرفصل ها مطابق با روند رشد آکادمی و بررسی نیاز روز بازار ایران و کشورهای پذیرای متخصصین حوزه ی انرژی های پاک به طور مستمر بازبینی و بروزرسانی میشوند و شما در دوره های غیرحضوری محتوای کاملا ارزشمند و به روزی را دریافت می کنید. مدت زمان دوره، تمرینات، پروژه ها و پیگیری ها در دوره غیرحضوری بیشتر هستند تا شما جدی تر و با انگیزه تر دوره را ادامه دهید و همچنین تمامی پروژه های عملی که در دوره های حضوری پیاده سازی می شوند نیز به طور کامل به شما آموزش داده میشوند. همچنین فایل های ضبط شده ی از کلاس های غیر حضوری در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در صورت نیاز به مرور مجدد یا غیبت  در کلاس ، از مطالب دوره عقب نمانید.

باوجود بالابودن تمامی هزینه های دوره غیرحضوری از جمله: هزینه های بالای تامین سرویس های فنی، افزایش حق الزحمه اساتید به علت اختصاص دادن زمان بیشتر، افزایش تعداد پشتیبانان و … آکادمی با در نظر گرفتن شرایط عمومی جامعه، تمامی تلاش خود را در جهت افزایش مستمر کیفیت محتوای آموزشی و معقول نگه داشتن شهریه دوره نموده است. این دوره را نباید با دوره های ویدیویی مقایسه کنید تمامی اهداف ، سرفصل ها، پروژه ها، اساتید و پشتیبانی این دوره متفاوت هستند و شما در صورت همراهی با دوره و تمرین مستمر قطعا میتوانید با اولین درآمد خود ۲ برابر این مبلغ شهریه را کسب کنید.

متاسفانه تصور بسیاری از آکادمی ها از برگزاری دوره های غیرحضوری، فروش حداکثری ویدیو است و سنجش خروجی دوره و بهره وری کارآموزان را در اهداف خود قرار نمیدهند. این درحالیست که هدف اصلی آکادمی ، آموزش تخصصی به گونه ایست که در انتهای دوره بتوانیم ورود حرفه ای کارآموزان به بازار کار ایران و یا مهاجرت کاری را ببینیم و برای دستیابی به این هدف مدام در حال تلاش هستیم تا بستر مناسب برای یادگیری کامل شما را فراهم کنیم و در حین حال سرفصل های آموزشی را منطبق بر این هدف به روز نگه داریم.

آکادمی به طور مستمر با صنعت در ارتباط است، مدام در حال بررسی نیازهای شرکت ها و کارفرمایان میباشد و تمامی اهداف و رویکردهای خود را براساس نیاز بازار کار چیده است. شما در این دوره ها تحت نظر متخصصین حرفه ای که سال ها تجربه عملی دارند آموزش میبینی، سرفصل ها و محتوایی را دریافت می کنید که دقیقا در بازار کار کاربرد دارند و به صورت عملی درگیر پروژه هایی می شوید که در آینده با آنها روبرو خواهید شد.

 

این دوره هیچ گونه پیش نیازی ندارد و صفر تا صد آموزش داده خواهد شد. برای شرکت در این دوره کافیست علاقه و پشتکار و مهارت کار فنی داشته باشید.

شما میتوانید با تخفیف های لحظه ای که در سایت دریافت میکنید ثبت نام خود را انجام دهید تا هم کدتخفیف و هم شانس حضور در دوره را از دست ندهید و اگر پس از آن در کمپین های شبکه های اجتماعی آکادمی انرژی های تجدیدپذیر کد تخفیف بیشتری برنده شدید مابتفاوت مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد. توجه داشته باشید هرکس تنها امکان استفاده از یک کد تخفیف را دارد و کدهای تخفیف باهم جمع نمیشوند.

در صورت انصراف تا یک هفته قبل از تاریخ شروع دوره شهریه ی دوره به صورت کامل عودت داده میشود و تا ۳ روز پیش از شروع دوره آموزشی ۳۵ درصد مبلغ شهریه کسر و مابقی عودت داده میشود و از۳ روز قبل تا تاریخ شروع دوره ۵۰درصد مبلغ شهریه عودت داده میشود. و از تاریخ شروع دوره به بعد دیگر هیچ مبلغی عودت داده نمیشود. امکان انتقال رزرو ثبت نام به دوره ی دیگر فراهم است و انتقال به دوره دیگر ، تنها یکبار و قبل از برگزاری جلسه اول امکان پذیر است.

شما تا ۱۲ ماه پس از اتمام دوره به پنل آموزشی خود و تمامی منابع دوره دسترسی خواهید داشت تا بتوانید هر زمان که نیاز دارید محتوای آموزشی را مرور نمایید.

تمامی دوره های آکادمی انرژی های تجدیدپذیر براساس نیازهای بازارکار تدوین می شوند و بدون پیاده سازی و اجرای پروژه های واقعی در طول دوره، یادگیری به طور کامل انجام نخواهد شد. پس در تمام مسیر آموزشی، کارآموزان با مراحل مختلف و چالش های پروژه درگیر شده و با راهنمایی های استاد دوره، هرآنچه را می آموزند در پروژه عملی میکنند. در انتهای دوره نیز بر اساس این پروژه ها و روند رشد و پیشرفت آن ها ارزیابی خواهند شد و در کارنامه ی نمرات فنی و حرفه ای ثبت خواهد شد، که این پروژه ها با توجه به چالش برانگیز و واقعی بودنشان میتوانند به عنوان اولین نمونه کار در رزومه دانشجویان قرار گیرند.

مدرک اصلی که ما به شما ارائه می کنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در آزمون های استخدامی شرکت ها موفق شده و در پروژه های حرفه ای مشغول به کار شوید. اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در موسسه ای بین المللی و معتبر، کارآموزان توسط آکادمی به عنوان تنها نماینده ی دارای مجوز از سازمان بین المللی کار (International Labor Organization یا ILO) و سازمان فنی و حرفه ای در ایران، طی دو مرحله آزمون تئوری و عملی ارزیابی می شوند و پس از کسب نمره ی قبولی در دو آزمون، گواهی مهارت شغلی بین المللی توسط سازمان فنی و حرفه ای صادر میگردد که معتبرترین مدرک فنی در کشور ایران و همچنین معتبر در۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد جهت مهاجرت کاری میباشد. این مدرک توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر میشود و معادل مدرک کارشناسی ارشد صادره از وزارت علوم میباشد. علاوه بر گواهی مهارت شغلی سازمان فنی و حرفه ای، مدرک نمره دار آکادمی انرژی های تجدیدپذیر را نیز دریافت می کنید که این مدرک دارای کد رهگیری و QRcode جهت استعلام اعتبار میباشد. این مدرک به زبان انگلیسی می باشد و برای ثبت در رزومه و اپلای در شرکت های داخل کشور کاملا معتبر است.

در دوره های حضوری جهت عدم افت کیفیت آموزش و پشتیبانی، ظرفیت محدود و تا حداکثر ۱۵ نفر (در کارگاه های عملی به گروه های ۵نفره تقسیم خواهید شد) و ظرفیت دوره های غیر حضوری حداکثر ۲۵ نفر خواهد بود.

ثبت نام از طریق سایت Iranrea.com

ثبت نام از طریق واتس اپ : ۰۹۹۰۱۵۵۲۹۲۶

ثبت نام از طریق دایرکت اینستاگرام @iranrea

تماس تلفنی با شماره های: ۰۹۹۰۱۵۵۲۹۲۶ و ۰۲۱۸۸۹۴۶۲۱۷

جهت دریافت هرگونه مشاوره نیز میتوانید در شبکه های اجتماعی و همینطور با شماره تماس های مجموعه با پشتیبانان آکادمی انرژی های تجدیدپذیر در ارتباط باشید.

همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰ پاسخگوی شما هستیم.

بیشتر بدانید

نصاب پنل خورشیدی

روز اول:

در روز اول مباحث تئوری مطرح می شود.

در ابتدا در مورد نحوه تولید پنل خورشیدی به اختصار توضیح داده می شود تا کارآموز با آن آشنا شود.

سپس انواع پنل های خورشیدی و مزایا و معایب آن به کارآموز گفته می شود. پس از آن در مورد انواع تکنولوژی های به کار رفته در پنل های سیلیکونی  که مرسوم ترین نوع پنل ها در جهان می باشد، توضیح داده می شود. همچنین کارآموز را با مفاهیم LID و PID آشنا می کنیم. در انتها یک نمونه دیتاشیت پنل خورشیدی را با کارآموزان مرور می کنیم و بعد از آن روش محاسبه ولتاژ مدار باز پنل در دماهای مختلف را آموزش می دهیم. همچنین به کارآموزان محاسبه دستی تعداد پنل ها در یک استرینگ را آموزش می دهیم.

سپس انواع اینورترهای خورشیدی متصل به شبکه و منفصل از شبکه را آموزش داده و فرق این دو اینورتر را به کارآموز گفته می شود. پس از آن سیستم متصل به شبکه و منفصل از شبکه به کاراموز گفته شده و با توجه به دیتا شیت اینورتر یک سیستم متصل به شبکه را بصورت دستی محاسبه میکنیم.

بعد از این موارد نوبت به سیستم آف گرید شده و مانند مرحله قبل کاراموز را با نحوه محاسبه یک سیستم منفصل از شبکه بصورت دستی آشنا می کنیم. در آخر هم  با توجه به داشتن زمان نحوه اجرای سیستم ارت و قوانین و شرایط اجرای سامانه های خورشیدی گفته می شود.

همچنین در آخر امروز از کاراموزان خواسته می شود تا  در خانه یک نمونه مسئله را با نرم افزار که در دوره تئوری یاد گرفتند و بصورت دستی محاسبه کنند و تفاوت های آن ها را بررسی کنند.

روز دوم:

در ابنتدای روز اقدام به رفع عیب و پرسش و پاسخ به کاراموزان در مورد تکلیف دیروز می باشد. سپس کاراموزان در گروه های 4 تا 6 نفره با توجه به تعداد آن ها تقسیم می شوند. و نقشه استراکچرها به آن ها داده می شود و از آن ها خواسته می شود تا اقدام به نصب استراکچر انجام دهند و پس از تائید درستی نصب از آن ها خواسته می شود که استراکچر خود را دمونتاژ کنند و سپس گروه ها جای خود را عوض می کنند.

همچنین از دوستان خواسته می شود تا در آخر استراکچر دو ردیفه را دمونتاژ نکنند.

روز سوم:

در ابتدای روز اقدام به نصب پنل بر روی استراکچر توسط کاراموزان می شود و به آنا انواع نحوه استرینگ بندی آموزش داده می شود.

بعد از آن در ابتدا یک سیستم 1.5 کیلووات متصل به شبکه نصب می شود.

سپس اقدام به نصب سیستم های منفصل از شبکه 12، 24 و 48 ولت می شود. در همه این سیستم ها از همه کاراموزان خواسته می شود تا استرینگ بندی و سیم بندی بانک باتری و همه اجزای دیگر را خودشان انجام دهند.

در آخر نحوه نصب یک نمونه سانورتر به دوستان آموزش داده می شود تا فرق بین سانورتر و اینورتر منفصل از شبکه را متوجه شوند.

درصورت بودن وقت به دوستان محافظت ها و نحوه بستن تابلو برق بصورت اجمالی گفته خواهد شد.

آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

برای یک متخصص همیشه کار هست...

صفحه اصلی    دوره ها    ارتباط با مجموعه

آدرس:تهران،منطقه نیاوران،محله کاشانک،انتهای خیابان صبوری،پارک نیلوفر،آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

تلفن: 02188946217

0
    0
    سبد خرید شما
    سبد خرید شما خالی استادامه خرید