داستان این دوره

گالری خاطرات

قبل
بعدی

سرفصل های تخصصی

دوره طراح مزرعه بادی

                   مقدمه و پیش نیاز

 • تاریخچه توربین بادی
 • نحوه پیدایش باد و انواع باد
 • انواع توربین بادی
 • کارکرد و اجزاء توربین بادی
 • معرفی نرم افزارهای تحلیل داده های باد 
 
 

                  ارزیابی منابع باد

 • تئوری و روابط  انرژی باد و تابع ویبول
 • روابط سرعت و جهت باد
 • پروفیل باد
 • اندازه گیری و بادسنجی
 
 
 

                    انتخاب توربین

 • کلاس بندی منطقه و توربین بادی
 • میزان تولید انرژی سالیانه
 • اثرات ویک
 
 
 
 

         اثرات محیط زیستی نیروگاه بادی

 • اثرات صدا و سایه
 
 
 
 
 
 

معرفی نرم افزارWindographer. Wind Pro

محاسبات انرژی تولیدی با استفاده از نرم افزار اکسل و Windographer

 

          مسائل مالی و تفکیک هزینه های نیروگاه بادی

ثبت نام دوره

دوره طراح مزرعه بادی

با امکان دریافت مدرک گواهی حضور و مدرک آکادمی و سازمان فنی وحرفه ای
تومان 1/900/000 آنلاین
 • ساعت شروع : ۱۷ تا۲۰
 • مجموع ساعت اموزشی: ۱۲ساعت
 • تعداد جلسات: ۴ جلسه
 • بدون پیشنیاز

مأموریت دوره

استاید با تجربه

تحصیلات دانشگاهی مرتبط و تجربه عملی چندین ساله در حوزه تخصصی در کنار مهارت آموزش و قدرت انتقال مطلب شرط حضور اساتید در دوره های آکادمی است.

مسیر آموزشی منظم

 نظم و بهم پیوستگی محتوای آموزشی فاکتور موثر در تسلط شما بر مباحث دوره خواهد بود.

منتورشیپ

محیط تعاملی و ارتباط دو طرفه بین مربی و مهارت‌آموز درکنار آموزش پروژه‌محور

آموزش پروژه محور

تعریف پروژه ی واقعی توسط مربیان و اجرای آن توسط مهارت آموز زیر نظر مربی با هدف ایجاد رزومه ی کاری پس از دوره و تسلط کامل بر سرفصل های آموزشی

دسترسی دائمی

شما با ثبت نام در این دوره به صورت مادام العمر به ویدیوهای دوره دسترسی خواهید داشت.

محتوای عمیق برای بازارکار

تمامی سرفصل‌های دوره های آموزشی با بررسی دقیق نیازهای صنعت و کارفرمایان، تدوین شده اند و شما با آنچه می آموزید مهارت موردنیاز جهت رفع نیازهای بازارکار را بدست خواهید آورد

مدرس دوره

مهندس علی مطهر

دانشجوی ممتاز دکتری مهندسی انرژی معدل ۱۹ گرایش انرژی و محیط زیست دانشگاه علوم و تحقیقات تهران

سوابق کاری: 

کارشناس شرکت:یلدای سهند مهر ۱۳۹۱ – اسفند ۱۳۹۳،کارشناس ارشد شرکت:رشد صنعت ۱۳۹۵ مرداد – ۱۳۹۳ ،کارشناس ارشد شرکت:یلدای سهند آذر ۱۳۹۵ – شهریور ۱۳۹۶، کارشناس ارشد شرکت:رشد صنعت مهر ۱۳۹۶ – مهر ۱۳۹۷ شرکت:یلدای سهند مهر ۱۳۹7 – شهریور ۱۴۰۰، کارشناس شرکت:ایران ترانسفو ری مهر ۱۴۰۰ – تاکنون، دبیر اجرایی روز جهانی باد و همکار انجمن انرژی ایران آغاز همکاری از ۱۳۹۱ ،دبیر اجرایی روز جهانی باد و دبیر اجرایی مجله تخصصی انجمن علمی انرژی بادی ایران آغاز همکاری از ۱۳۹۱

نمونه مدرک آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

photo_2022-04-09_17-53-35

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در آزمون‌های استخدامی شرکت‌ها موفق شده و در پروژه‌های حرفه‌ای مشغول به کار شوید.
اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در موسسه‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک  معتبر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را نیز دریافت نمایند.

سوالات متداول

تنها تفاوت دوره های حضوری و غیرحضوری در نحوه برگزاری است، محتوا و سرفصل ها مطابق با روند رشد آکادمی و بررسی نیاز روز بازار ایران و کشورهای پذیرای متخصصین حوزه ی انرژی های پاک به طور مستمر بازبینی و بروزرسانی میشوند و شما در دوره های غیرحضوری محتوای کاملا ارزشمند و به روزی را دریافت می کنید. مدت زمان دوره، تمرینات، پروژه ها و پیگیری ها در دوره غیرحضوری بیشتر هستند تا شما جدی تر و با انگیزه تر دوره را ادامه دهید و همچنین تمامی پروژه های عملی که در دوره های حضوری پیاده سازی می شوند نیز به طور کامل به شما آموزش داده میشوند. همچنین فایل های ضبط شده ی از کلاس های غیر حضوری در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در صورت نیاز به مرور مجدد یا غیبت  در کلاس ، از مطالب دوره عقب نمانید.

باوجود بالابودن تمامی هزینه های دوره غیرحضوری از جمله: هزینه های بالای تامین سرویس های فنی، افزایش حق الزحمه اساتید به علت اختصاص دادن زمان بیشتر، افزایش تعداد پشتیبانان و … آکادمی با در نظر گرفتن شرایط عمومی جامعه، تمامی تلاش خود را در جهت افزایش مستمر کیفیت محتوای آموزشی و معقول نگه داشتن شهریه دوره نموده است. این دوره را نباید با دوره های ویدیویی مقایسه کنید تمامی اهداف ، سرفصل ها، پروژه ها، اساتید و پشتیبانی این دوره متفاوت هستند و شما در صورت همراهی با دوره و تمرین مستمر قطعا میتوانید با اولین درآمد خود ۲ برابر این مبلغ شهریه را کسب کنید.

متاسفانه تصور بسیاری از آکادمی ها از برگزاری دوره های غیرحضوری، فروش حداکثری ویدیو است و سنجش خروجی دوره و بهره وری کارآموزان را در اهداف خود قرار نمیدهند. این درحالیست که هدف اصلی آکادمی ، آموزش تخصصی به گونه ایست که در انتهای دوره بتوانیم ورود حرفه ای کارآموزان به بازار کار ایران و یا مهاجرت کاری را ببینیم و برای دستیابی به این هدف مدام در حال تلاش هستیم تا بستر مناسب برای یادگیری کامل شما را فراهم کنیم و در حین حال سرفصل های آموزشی را منطبق بر این هدف به روز نگه داریم.

آکادمی به طور مستمر با صنعت در ارتباط است، مدام در حال بررسی نیازهای شرکت ها و کارفرمایان میباشد و تمامی اهداف و رویکردهای خود را براساس نیاز بازار کار چیده است. شما در این دوره ها تحت نظر متخصصین حرفه ای که سال ها تجربه عملی دارند آموزش میبینی، سرفصل ها و محتوایی را دریافت می کنید که دقیقا در بازار کار کاربرد دارند و به صورت عملی درگیر پروژه هایی می شوید که در آینده با آنها روبرو خواهید شد.

 

این دوره هیچ گونه پیش نیازی ندارد و صفر تا صد آموزش داده خواهد شد. برای شرکت در این دوره کافیست علاقه و پشتکار و مهارت کار فنی داشته باشید.

شما میتوانید با تخفیف های لحظه ای که در سایت دریافت میکنید ثبت نام خود را انجام دهید تا هم کدتخفیف و هم شانس حضور در دوره را از دست ندهید و اگر پس از آن در کمپین های شبکه های اجتماعی آکادمی انرژی های تجدیدپذیر کد تخفیف بیشتری برنده شدید مابتفاوت مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد. توجه داشته باشید هرکس تنها امکان استفاده از یک کد تخفیف را دارد و کدهای تخفیف باهم جمع نمیشوند.

در صورت انصراف تا یک هفته قبل از تاریخ شروع دوره شهریه ی دوره به صورت کامل عودت داده میشود و تا ۳ روز پیش از شروع دوره آموزشی ۳۵ درصد مبلغ شهریه کسر و مابقی عودت داده میشود و از۳ روز قبل تا تاریخ شروع دوره ۵۰درصد مبلغ شهریه عودت داده میشود. و از تاریخ شروع دوره به بعد دیگر هیچ مبلغی عودت داده نمیشود. امکان انتقال رزرو ثبت نام به دوره ی دیگر فراهم است و انتقال به دوره دیگر ، تنها یکبار و قبل از برگزاری جلسه اول امکان پذیر است.

شما تا ۱۲ ماه پس از اتمام دوره به پنل آموزشی خود و تمامی منابع دوره دسترسی خواهید داشت تا بتوانید هر زمان که نیاز دارید محتوای آموزشی را مرور نمایید.

تمامی دوره های آکادمی انرژی های تجدیدپذیر براساس نیازهای بازارکار تدوین می شوند و بدون پیاده سازی و اجرای پروژه های واقعی در طول دوره، یادگیری به طور کامل انجام نخواهد شد. پس در تمام مسیر آموزشی، کارآموزان با مراحل مختلف و چالش های پروژه درگیر شده و با راهنمایی های استاد دوره، هرآنچه را می آموزند در پروژه عملی میکنند. در انتهای دوره نیز بر اساس این پروژه ها و روند رشد و پیشرفت آن ها ارزیابی خواهند شد و در کارنامه ی نمرات فنی و حرفه ای ثبت خواهد شد، که این پروژه ها با توجه به چالش برانگیز و واقعی بودنشان میتوانند به عنوان اولین نمونه کار در رزومه دانشجویان قرار گیرند.

مدرک اصلی که ما به شما ارائه می کنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در آزمون های استخدامی شرکت ها موفق شده و در پروژه های حرفه ای مشغول به کار شوید. اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در موسسه ای بین المللی و معتبر، کارآموزان توسط آکادمی به عنوان تنها نماینده ی دارای مجوز از سازمان بین المللی کار (International Labor Organization یا ILO) و سازمان فنی و حرفه ای در ایران، طی دو مرحله آزمون تئوری و عملی ارزیابی می شوند و پس از کسب نمره ی قبولی در دو آزمون، گواهی مهارت شغلی بین المللی توسط سازمان فنی و حرفه ای صادر میگردد که معتبرترین مدرک فنی در کشور ایران و همچنین معتبر در۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد جهت مهاجرت کاری میباشد. این مدرک توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر میشود و معادل مدرک کارشناسی ارشد صادره از وزارت علوم میباشد. علاوه بر گواهی مهارت شغلی سازمان فنی و حرفه ای، مدرک نمره دار آکادمی انرژی های تجدیدپذیر را نیز دریافت می کنید که این مدرک دارای کد رهگیری و QRcode جهت استعلام اعتبار میباشد. این مدرک به زبان انگلیسی می باشد و برای ثبت در رزومه و اپلای در شرکت های داخل کشور کاملا معتبر است.

در دوره های حضوری جهت عدم افت کیفیت آموزش و پشتیبانی، ظرفیت محدود و تا حداکثر ۱۵ نفر (در کارگاه های عملی به گروه های ۵نفره تقسیم خواهید شد) و ظرفیت دوره های غیر حضوری حداکثر ۲۵ نفر خواهد بود.

ثبت نام از طریق سایت Iranrea.com

ثبت نام از طریق واتس اپ : ۰۹۹۰۱۵۵۲۹۲۶

ثبت نام از طریق دایرکت اینستاگرام @iranrea

تماس تلفنی با شماره های: ۰۹۹۰۱۵۵۲۹۲۶ و ۰۲۱۸۸۹۴۶۲۱۷

جهت دریافت هرگونه مشاوره نیز میتوانید در شبکه های اجتماعی و همینطور با شماره تماس های مجموعه با پشتیبانان آکادمی انرژی های تجدیدپذیر در ارتباط باشید.

همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰ پاسخگوی شما هستیم.

بیشتر بدانید

بخش اول

در این بخش که به عنوان مقدمه دوره می باشد توضیحاتی در خصوص تاریخچه استفاده از انرژی بادی در دنیا و همچنین روند توسعه توربین های بادی ارائه می شود، پس از آن گزارشی از میزان ظرفیت نصب شده توربین های بادی در دنیا و ایران داده می شود و کشورهای پیشرو در نصب و استفاده از توربین های بادی معرفی می شوند.

به اهمیت جایگاه سیاست های حمایتی و برنامه های تشویقی در توسعه و گسترش استفاده از انرژی بادی پرداخته می شود و در ادامه  سیاست ها و برنامه های توسعه ای در ایران و  چند کشور بیان می شود.

بخش دوم

در بخش دوم علت و نحوه پیداش باد در کره زمین توضیح داده می شود با انواع باد و خصوصیات آنها آشنا می شوید. سپس به معرفی انواع  توربین های باد و دسته بندی های آنهادر دو مقایس کوچک و بزرگ پرداخته می شود . درادامه نحوه کارکرد آنها واجزای داخلی آنها شرح داده خواهدشد.

به عنوان یک طراح نیروگاه بادی نیاز هست که نرم افزارهای مورد نیاز برای تحلیل داده های باد و  طراحی نیروگاه را بشناسید که به بررسی و معرفی این نرم افزارها پرداخته می شود، در خصوص بهترین نرم افزار طراحی نیروگاه بادی یعنی نرم افزار WindPro  به طور مفصل توضیحاتی ارائه خواهد شد.

بخش سوم

این بخش به ارزیابی و پتانسیل سنجی  انرژی بادی اختصاص دارد اینکه چگونه از داده های ماهواره ای و اطلس باد برای ارزیابی اولیه سایت استفاده شود. همچین در مورد انواع دکل بادسنجی ، چگونگی نصب و تجهیزات مورد نیاز آنها توضیحات جامعی ارائه می شود. در ادامه  به مباحث تئوری و روابط مورد نیاز برای محاسبه میانگین سرعت و جهت باد و روابط تابع ویبول پرداخته می شود. تاثیرات موانع و زبری سطح بر سرعت و جهت باد بررسی می شود همچنین در خصوص پروفیل باد و در مورد اینکه سرعت باد با افزایش ارتفاع چگونه تغیر می کنند و چه روابطی دارد به طور کامل صحبت خواهد شد.

بخش چهارم

پس از پتانسیل سنجی و ارزیابی باد، مهم ترین مرحله طراحی مزرعه بادی را در پیش داریم اینکه چگونه کلاس منطقه مشخص شود و بر اساس آن، کلاس بندی مناسب توربین بادی انجام شود تا بهترین توربین بادی برای سایت انتخاب شود. بعلاوه در مورد مشکلات عدم انتخاب صحیح کلاس بندی و تاثیر آن در تولید سالیانه نیروگاه بحث خواهد.

پس از انتخاب توربین بادی به سراغ  روابط تولید انرژی سالیانه و ظریب ظرفیت توربین می رویم نحوه چیدمان توربین های بادی در یک مزرعه بادی آموزش را فرا می گیرم . اثر ویک معرفی می شود و اینکه ویک چه تاثیرای بر روی میزان انرژی الکتریکی تولیدی سالیانه خواهد داشت راهکارهای پیشنهادی برای کاهش اثر ویک ارائه خواهد شد.

بخش پنجم

به مشکلات و چالش های محیط زیستی توربین های بادی پرداخته می شود. که از بین آنها دو چالش  اصلیمحیط زیستی توربین های بادی یعنی اثرات سایه و صدای آنها بررسی می شود راهکارهای و تجهیزات کاهش نویز و آلودگی صدا به طور جامع پعرفی می شوند. و همچنین حداقل فواصل سایت با مناطق مسکونی و استاندارهای مربوط به توربین بادی بیان می گردد.

بخش ششم

یک نیروگاه بادی واقعی در نرم افزار Wind Pro طراحی و شبیه سازی می شود. در این بخش در ابتدا چگونگی وارد کردن نقشه ها ،عوارض و موانع و پوشش منطقه در نرم افزار توضیح داده خواهد شد. وارد کردن داده های باد و محاسبه میانگین سرعت باد و گلباد در ارتفاع های مختلف در نرم افزار آموزش داده خواهد شد  و پس از آن  به تحلیل داده ها پرداخته می شود.

برای محاسبات انرژی تولیدی سالیانه، نیاز هست که اطلس باد سایت تهیه شود که به این منظور مبانی مدلسازی جریان باد با مدل WAsP آموزش داده می شود. پس از آن با استفاده از ماژول Park نرم افزار Wind Pro  به طراحی نیروگاه بادی پرداخته می شود و میزان انرژی الکتریکی تولیدی سالانه سایت مشخص می شود در مرحله بعد اقدام به بهینه سازی چیدمان توربین های بادی می کنیم. و در نهایت نحوه گزارش گیری نتایج  از نرم افزار فرا گرفته می شود.

بخش هفتم

در بخش پایانی برای اینکه شرکت کنندگان یک برآورد کلی از هزینه های احداث نیروگاه بادی داشته باشند هزینه های تجهیزات و احداث نیروگاه به صورت تفکیک شده بیان می شود و بررسی می شود که هرکدام چه درصدی از هزینه های کل پروژه را به خود اختصاص می دهند.

آکادمی انرژی های تجدید پذیر ایران

برای یک متخصص همیشه کار هست...

صفحه اصلی     دوره ها    ارتباط با مجموعه

آدرس:تهران،منطقه نیاوران،محله کاشانک،انتهای خیابان صبوری،پارک نیلوفر،آکدمی انرژی های تجدید پذیر ایران

تلفن تماس:02188946217

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استادامه خرید